هفته ملی بدون دخانیات

عناوین روزهای هفته ملی بدون دخانیات از سوی مرکز سلامت محیط وکار معاونت بهداشت اعلام شد.

عناوین روزهای هفته ملی بدون دخانیات از سوی مرکز سلامت محیط وکار معاونت بهداشت اعلام شد.مصرف بی‌رویه محصولات دخانی به ویژه قلیان در جوانان، نوجوانان، زنان و در برخی از محافل خانوادگی بزرگترین دغدغه متولیان سلامت در این زمینه را فراهم می سازد. میزان مواجهه با دود در هر وعده مصرف قلیان معادل استعمال 100-80 نخ سیگار اعلام شده است. آلودگی تنباکوهای معطر به ترکیبات سرطان زای قطعی همچون بنزن، فلزات سنگین وهمچنین آلوده شدن آنها در زمان آماده سازی، به برخی از مواد روانگردان این دغدغه را دو چندان ساخته است. 

از این رو مقرر شده فعالیت ها و اقدامات روز جهانی و هفته ملی بدون دخانیات در سال جاری بر موضوع قلیان، عوارض ناشی از مصرف و راهکارهای کنترل و کاهش این محصول متمرکز شود.

بنابر گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، با توجه به اهمیت موضوع شعار امسال روز جهانی بدون دخانیات با عنوان (قلیان، سمی برای سلامت خانواده) و روزهای هفته با عناوین زیر نامگذاری شده است.

به این ترتیب، روز سه شنبه، چهارم خرداد با نام "جوانان علیه قلیان" و روز چهارشنبه پنجم خردادماه، "قانون علیه قلیان" نام گذاری شده است. روز‌های ششم، هفتم و هشتم خرداد نیز به ترتیب با عناوین "قلیان و سرطان"، "آموزه‌های دینی علیه قلیان و اماکن عمومی عاری از قلیان" نامیده شده است. همچنین روزهای نهم و دهم خرداد نیز به نام "خانواده علیه قلیان" و "بسته بندی ساده محصولات دخانی" توسط مرکز سلامت محیط وکار معاونت بهداشت عنوان شده است.

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

موتور جستجویی که از گوگل باهوش تر است

پست بعدی

سرویس آنلاین با ما آنلاین

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری