آموزش تکنیک هایی ساده برای کاهش مصرف دیتا

شما می توانید با استفاده از ترفندهایی که در ادامه معرفی میکنیم مصرف دیتای خود را به صورت چشمگیری کاهش دهید. در ادامه با ما همراه باشید.

data (دیتا) از جمله مباحث امروزی است که اهمیت بسیاری پیدا کرده است و اگر در مصرف آن صرفه جویی نکنیم، ممکن است برایمان گران تمام شود. در ادامه همراه ما باشید تا تکنیک هایی را برای کاهش مصرف آن به شما آموزش دهیم.
 
 
دانلود پیوست ها توسط Wi-Fi
اجازه دادن به اپ ایمیل و گوگل پلی همانا و هزار تومان هزار تومان شارژ و بسته همانا، یکی از راه های سریع اتمام حجم استفاده از این روش است و به همین علت بهتر است به بخش Settings اپ ایمیل ( و دیگر اپ های پر مصرف) خود رفته و هم اکنون دانلود آن ها را تنها از طریق Wi-Fi میسر کنید.

نصب یک Compressor
برخی برنامه ها مانند Opera Max و Onvano Extend کار جالبی انجام می دهند. آن ها جستجوی شما را به یک سرور منتقل می کنند، سرور ها آن را فشرده تر و سپس شما را به آن هدایت می کنند. همچنین Chrome و Opera نیز یک قابلیت فشرده سازی درون سازی شده دارند اما آن قدر ها هم مفید نیستند.

ایجاد محدودیت برای دستگاه های Tethered
برای رایانه باید از نرم افزاری نظیر Tripmode (مک و ویندوز) استفاده کنید. این نرم افرار آپلود و دانلود تمامی برنامه ها را به جز آن هایی که whitelist (لیست سفید) قرار داده اید را به طور کامل متوقف می کند. این به معنای عدم آپدیت اتوماتیک، عدم همگام سازی و سینک، و … می باشد که در حجم و بسته شما هنگام استفاده از دیتا صرفه جویی می کند.

منبع

دات بلاگ

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

راه کارهایی برای افزایش عمر لپ‌تاپ

پست بعدی

خداحافظ عصب‌کشی!

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری