اتوماسیون لزوما باعث افزایش بیکاری نمی‌شود

اخیرا درباره‌ی شغل‌های مرتبط با حوزه‌ی تکنولوژی خبر خوبی آمده است. طبق نتایج نظرسنجی که شرکت مشاوره‌ای KPMG منتشر کرده، انتظار می‌رود که طی سه سال آینده‌ی تعداد نیروی کار شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تکنولوژی افزایش یابد. 

این شرکت از ۱۳۸ مدیر عامل در آمریکا نظرسنجی کرد و ۹۵ درصد آنها نوید افزایش نیروی کار را دادند. ۵۵ درصد از آنها انتظار دارند که تعداد نیروی انسانی حداقل ۶ درصد افزایش یابد. این در حالی است که ماشین‌ها هم در این شرکت‌ها مسوولیت‌هایی را به عهده می‌گیرند.

این افزایش شغل‌های مرتبط با تکنولوژی شاید از همیشه بیشتر باشد، اما بعضی از موقعیت‌های شغلی را اتوماسیون و سیستم‌های یادگیری ماشینی پر می‌کنند. حدود سه چهارم مدیران عامل پیش‌بینی می‌کنند که اتوماسیون و ابزارهای یادگیری ماشینی جای حداقل ۵ درصد از نیروی کار واحدهای فروش، بازاریابی، تکنولوژی و تولید را بگیرند.

در گزارش KPMG نوشته شده: “اکثر شرکت‌های فعال در تکنولوژی می‌خواهند طی سه سال آینده نیروی کار انسانی‌شان را حداقل ۶ درصد افزایش دهند، در عین حال سیستم‌های شناختی هم اضافه می‌کنند تا طبقه‌ی جدیدی از نیروی کار دیجیتال را ایجاد کنند که می‌توانند مهارت و تخصص انسان را افزایش دهند.”

«باب ملک» (Bob Melk)، رییس شرکت کاریابی «دایس» (Dice) می‌گوید مهندسان نرم‌افزار از تغییر رویه به سمت اتوماسیون نیروی کار و یادگیری ماشینی سود می‌برند. او می‌گوید: “فرصت‌های کاری زیادی برای مهندسان نرم‌افزار، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار افزایش می‌یابد.”

منبع

IEEE

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

اسپیکر و شارژر همگی در یک جمجمه!

پست بعدی

آیا آیفون از بازار ایران جمع می‌شود؟

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری