برنامه نویسی نرم افزار سفارشی

نرم افزار سفارشی ، نرم افزاری است که صرفاً و به طور اختصاصی برای یک مشتری و با توجه به نیازمندی های خاص او توسعه و تولید گردیده است.

امروزه با گسترش فناوری ها تمامی سازمان ها از یک سازمان کوچک گرفته مانند یک فروشگاه کوچک تا یک سازمان بزرگ مانند یک شرکت با چندین شعبه و نمایندگی در سرتاسر جهان مجبور به استفاده از رایانه ها برای پیشبرد اهداف خود هستند. سازمان ها برای استفاده از یارانه ها نیاز به استفاده از نرم افزار ها به عنوان واسط میان رایانه و انسان هستند. مناسب ترین نرم افزار برای سازمان نرم افزاری است که تمامی خواسته های سازمان را پاسخگو باشد. با توجه به تنوع فعالیت های سازمان ها امکان اینکه یک نرم افزار آماده پاسخگوی نیازهای تمامی سازمان ها باشد وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از سازمان ها اقدام به سفارش نرم افزاری مناسب با فعالیت های خود می کنند.
نرم افزار سفارشی، نرم افزاری است که صرفاً و به طور اختصاصی برای یک کارفرما و با توجه به نیازمندی های خاص او ​طراحی و برنامه نویسی می شود. نرم افزار سفارشی دقیقاً طوری ​طراحی می گردد که همه جوانب کاربرد کارفرمایان را در نظر گرفته و هیچ چیزی کم تر یا بیشتر از آن نباشد. کارفرمایان در چنین حالتی به طور کامل در جریان روند تولید نرم افزار قرار گرفته و ​در همه مراحل آن از نیازسنجی گرفته تا طراحی​، تولید​، استقرار و پشتیبانی کسب اطلاع می نمایند.
مشتریان متفاوت نیازهای متفاوتی دارند. منابع و استراتژی های آنان متفاوت است. لذا نیاز به نرم افزارهای سفارشی دارند. کلید موفقیت، در این بخش تهیه یک نرم افزار هماهنگ با نیازهای مشتری و بخش فناوری اطلاعات آنان می باشد.

مزایای اصلی استفاده از یک نرم افزار سفارشی عبارتند از:

 • ایفای نقش فعال در طراحی یک نرم افزار سفارشی جهت بهبود کسب و کار
 •  برتری بر سایر رقبا به دلیل در اختیار داشتن یک ابزار اختصاصی برای انجام امور
 • نرم افزار اختصاصی صرفا جهت نیازهای اختصاصی یک مشتری خاص طراحی می شود
 • فاقد بخشهای مازاد و بلا استفاده است ( باعث کاهش حجم نرم افزار - کاهش هزینه نگهداری - و بالا رفتن سرعت اجرای نرم افزار و سهولت در استفاده نرم افزار می شود )
 • قابلیت توسعه آن در هر زمان امکان پذیر است ( افزودن بخش های جدید و بنا به احتیاج کارفرما)
 •  عدم چشم پوشی از پاره ای از نیازها به دلیل نبود امکانات در نرم افزار
 • سازگاری آن با سخت افزار کاربر بسیار بیشتر از نرم افزارهای آماده است
 • نرم افزار اختصاصی نتیجه مطلوب کارفرما را تضمین می کند چرا که بر اساس تحلیل نیازهای مشتری تحلیل شده است
 • افزایش بهره وری
 •  پشتیبانی نرم افزار در هر زمان و در هر مکان پذیر است ( برخلاف اکثر نرم افزارهای آماده که در صورت بروز مشکل در نصب و اجرا فقط راهنمایی کلی ارائه می دهند )
 • به جای سازگاری مشتری با نرم افزار، نرم افزار با مشتری سازگار می شود
 • عدم فاسد شدن نرم افزار! نرم افزارهای آماده عمر کوتاهتری نسبت به نرم افزارهای اختصاصی دارند چرا که بعد از یک دوره حیاتی مشخص و ورود سیستم عامل و سخت افزارهای جدید نرم افزار بلا استفاده می شود و در کمتر موردی نرم افزار قابلیت بازیابی اطلاعات را از نسخه های قبلی دارد اما در نرم افزارهای اختصاصی به علت مستند بودن سیستم تحلیل شده در هر زمان امکان تبدیل اطلاعات و طراحی و ارتقاء نرم افزار ممکن است ( یعنی حفظ داده در آن بسیار بالاتر از نرم افزارهای عمومی است )

 

شرکت برنامه نویسی دات نرم افزار با بیش از 6 سال سابقه فعالیت در زمینه برنامه نویسی انواع نرم افزار های سفارشی تحت وب و ویندوز، آماده ارائه مشاوره و راه حل های جامع در این زمینه می باشد . برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت شرکت به آدرس http://thesoftware.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 88430578-021 تماس حاصل فرمایید.

مقاله های بیشتر دات بلاگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
ماهم مثل شما از ایمیل های مزاحم ناراحتیم !!!
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای