جشن آغاز شده با ما همراه باشید

در فاصله چند ساعت تا آغاز مراسم افتتاحیه المپیک ریو، رسانه‌های خبری و نمایندگان آنها به شدت به تولید جذاب‌ترین محتواهای ممکن مشغولند.

این مدت زمان 16 روز فرصتی ویژه برای رقابت بین ورزشکاران و البته عکاسان و گزارشگرانی است که حالا یک رقیب جدی را هم کنار دست خود دارند. شهروندان عادی که در فضای شبکه‌های اجتماعی به فعالیت و تولید اخبار مشغول‌اند.

** افتتاحیه

* در لحظه تنظیم این خبر سایت‌های مختلف در سراسر جهان اقدام به انتشار ساعت‌شمار برای این مراسم ویژه کرده‌اند. در این لحظه کمی بیش از 10 ساعت تا افتتاحیه المپیک 2016 ریو فرصت داریم. مراسمی که در ورزشگاه مشهور ماراکانا برگزار می‌شود، استادیومی که آخرین‌بار شاهد قهرمانی تیم فوتبال آلمان در جام جهانی 2014 بوده است. در مسابقات المپیک 2016 ریو ورزشکاران 207 کشور حضور دارند که شامل 11 هزار نفر خواهند شد. با این حال تعداد کمتری از این جمع در افتتاحیه المپیک شرکت خواهند کرد.
* ورزشگاه ماراکانا؛ 74738 نفر گنجایش دارد
* کارگردانی مراسم افتتاحیه به فرناندو میرلس و دانیلا توماس تهیه‌کننده سینما واگذار شده است. این مراسم 4 ساعت به طول خواهد انجامید.
* اولین کشوری که رژه المپیک را افتتاح خواهد کرد یونان خواهد بود و سپس کشورها براساس الفبای لاتین پشت سر هم رژه خواهند رفت.
* آخرین کشوری که در مسابقات المپیک رژه می‌رود پیش از برزیل میزبان کشور زیمباوه خواهد بود.
* جودی دنچ شعری را از یک نویسنده برزیلی خواهد خواند.
* وزیر ورزش ایران که علاقه چندانی به حضور در سفرهای خارجی از خود نشان نداده است، در مراسم افتتاحیه حضور ندارد.
*به اعلام کمیته برگزاری مسابقه‌ها، سهم هر کشور از پخش تلویزیونی افتتاحیه 20 ثانیه‌ست و برزیل میزبان با 44 ثانیه بیشترین سهم رو دارد .
 افتتاحیه المپیک


بحران روسیه

* با محرومیت بیش از 100 ورزشکار روس کاروان این کشور با201 ورزشکار عازم رقابت‌های المپیک خواهد شد. روسیه به طور قطع تمیزترین کاروان حاضر در المپیک را خواهد داشت. البته آنها هزینه‌ای سنگین را در این باره تحمل کرده‌اند.
* امروز اعلام شد یک بوکسور ایرلندی (مایکل اوریلی) بوکسور وزن 75 کیلوی این کشور به دلیل مثبت شدن نمونه دوپینگ حق شرکت در رقابت‌های المپیک را ندارد.
* روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به بحران اخیر دوپینگ در روسیه یادآوری کرده که ورزشکاران ممتاز این کشور در سال‌های گذشته اقدام به دوپینگ رسمی می‌کرده‌اند.
* کارل لوئیس دونده برجسته آمریکایی یکی از کسانی است که در مظان این اتهام قرار دارد.
* روزنامه دیلی‌میل در گزارشی که امروز منتشر کرده خبر داده ورزشکاران اصلی کاروان برزیل مورد تست دوپینگ مواد مخدر قرار نگرفته‌اند.

* پرچمداران

در بین ورزشکارانی که امروز پرچم کشورشان را در دست خواهند گرفت، چهره‌های مشهوری حضور دارند. ستاره‌هایی مثل اندی ماری (تنیس ـ انگلیس)، مایکل فلپس(شناگر ـ آمریکا)، آبینا بندرا ( تیرانداز ـ هندوستان)، رافائل نادال (تنیس ـ اسپانیا)، سرگی تت یوخیم (والیبال ـ روسیه)، فدریکا پیگرینی (شناگر ـ ایتالیا)، جان اوبی میکل (فوتبال ـ نیجریه)، یانه مارکرز (پنجگانه ـ برزیل).
زهرا نعمتی پرچم‌دار ایران است. پرچم‌دار کاروان افغانستان هم کیمیا یوسفی است دختری که تنها چهره المپیکی افغانستان در رقابت‌های ریودوژانیرو است.
 پرچم داران


* مورد عجیب؛ ستاره‌های NBA

با بالا گرفتن انتقادها نسبت به وضعیت اسکان ورزشکاران در دهکده بازی‌ها دو تیم مردان و زنان بسکتبال آمریکا که جزو مهمترین و ثروتمندترین ورزشکاران حاضر در این رقابت‌ها به شمار می آیند در یک کشتی تفریحی بزرگ با 196 اتاق اسکان یافتند. آنها درباره این تصمیم اعلام کردند که این کار برایشان آرامش و امنیت خاطر بیشتری را به ارمغان خواهد آورد.
 بسکتبال


* پیش‌بینی مدال‌ها

روزنامه تلگراف امروز با انتشار یک فهرست اقدام به پیش‌بینی 10 کشور صدرنشینی جدول مدال‌ها کرده است. بنابراین پیش بینی تیم آمریکا با 41 طلا بالاتر از چین (31)، روسیه (20)، انگلیس(18)، آلمان (16)، استرالیا(16)، ژاپن(14)، فرانسه (12)، کره جنوبی (10) و برزیل (8) خواهد ایستاد. پیش بینی می شود کاروان ایران در این رقابت‌ها شانس به دست آوردن 5 طلا را داشته باشد.
 پیش بینی مدال ها

 

* خوشامدگویی گوگل

وب سایت گوگل بنابر روال همیشگی لوگوی خود را با توجه به آغاز رقابت‌های المپیک 2016 تغییر داده است و یک گیف رنگی و شاد را در صفحه اول بارگذاری کرده است. کاراکترهای اصلی این گیف میوه‌ها هستند که در رشته‌های مختلف به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت. میوه‌هایی مثل توت‌فرنگی، سیب، هندوانه و ... در رقابتی که به سود توت‌فرنگی به اتمام می‌رسد.
 گوگل


* قتل در ریو

در شرایطی که پلیس ریو به دقت همه عبور و مرور را زیرنظر دارد، ساعتی پیش یک سارق اتومبیل براثر شلیک گلوله درگذشت. این خبر البته در روزهای معمول چندان جدی گرفته نمی‌شود اما در روزهای المپیک مرز یک خبر معمولی را درنوردیده و تبدیل به یک سوژه مهم برای خبرنگاران شده است.

این قتل به یک دیپلمات روس نسبت داده شده اما روسیه بلافاصله این خبر را تکذیب کرد.

* اولین شانس‌های ایران

کاروان ایران با 53 ورزشکار المپیکی در ریو حضور دارد و فردا در 5 رشته تیراندازی، دوچرخه‌سواری، تنیس روی میز، قایقرانی و بوکس به میدان خواهند رفت. برنامه کامل ورزشکارهای ایرانی را در جدول ورزش سه بخوانید.
اعضای تیم تیراندازی تفنگ بادی ایران به دلیل تداخل مراسم افتتاحیه با بازی‌های آنها که چند ساعت بعد انجام خواهد شد، در مراسم افتتاحیه حضور نخواهند داشت.
 

* موج مثبت در دهکده المپیک

در شرایطی که برخی ورزشکاران ایرانی اخبار ناخوشایندی رااز دهکده المپیک ریو به تهران مخابره کرده ‌اند، ورزشکاران دیگری نیز هستند که نظر دیگری دارند از جمله نایل ویلسون و لوئیز اسمیت دو ورزشکار انگلیسی حاضر در ریو که دهکده ورزشکاران در المپیک را فوق‌العاده ارزیابی کرده‌اند.
 ریو


* فرصتی برای زندگی پناهنده‌ها

امسال در رقابت‌های المپیک تیمی با عنوان پناه‌جویان در مسابقات حاضر است که افراد حاضر در آن را ورزشکاران کشورهای مختلفی که البته فاقد ملیت مشخصی هستند، تشکیل می‌دهند. این تیم در روزهای گذشته مورد توجه شدید رسانه‌های گروهی قرار دارد. این ورزشکاران روز گذشته به بازدید مجسمه مسیح در ریو رفتند و پس از آن در یک نشست مطبوعاتی حضور یافتند. این فرصتی برای آنهاست تا زندگی کنند.

* همه به دنبال بولت

اوسین بولت یکی از مهمترین ورزشکاران حاضر در المپیک 2016 ریو است. او که خود را به ریو رسانده‌ است با هدفونی در گوش بدون توجه به رسانه‌های گروهی با تمرکز حداکثری به شکستن رکوردی فکر می‌کند که شمای آن را روی گوشی راست هدفون او مشاهده می‌کنید. همه امیدوارند بولت با تاریخ‌سازی مجدد به جذابیت المپیک 2016 اضافه خواهد کرد.
 بولت

 
اولین شرمساری

حسن سعدا بوکسور مراکشی اولین شرمساری بزرگ بازی‌های المپیک2016 را به خود اختصاص داد. این ورزشکار 22 ساله به جرم آزار جنسی توسط پلیس برزیل بازداشت شده تا کاروان کشورش را با بهت مواجه کند.
 شرمساری

 

کاریکاتور چپ‌گرایانه

این هم کاریکاتوری از یک کارتونیست برزیلی که براساس یک نگاه قدیمی و چپ‌گرایانه منتشر شده است. اینکه سرمایه‌دارها بیشترین سود مالی را در المپیک می‌برند اما توجه مردم و رسانه‌ها به مجرمین خرده‌پاست.
 چپ گرا

مثلث طلایی

* کارلوس نوزمن رئیس جمهوری برزیل، توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل آماده حمل مشعل در مسیری که ختم به ورزشگاه ریو می‌شود. این سه قبل از آغاز این دویدن 3 نفره احساس خود را با خبرنگاران در میان گذاشتند.
 بان کی مون

 

* پیام پاپ برای المپیک

 پاپ فرانسیس برای ورزشکاران حاضر در ریو 2016 آرزوی موفقیت کرد. او ابراز امیدواری کرده که ورزشکاران همواره پیام آور صلح، حسن نیت و ذات واقعی ورزش باشند.
 پیام پاپ


*مراقب دوربین‌ها باشید

 در جام جهانی 2014 یکی از عکاسان ایرانی اعزامی به رقابت‌ها با یک مشکل باورنکردنی مواجه شد. او که لحظه‌ای چشم از چمدان دوربین‌هایش برداشته بود، ناگهان متوجه دزدی آنها شد. امروز برت کاستلو عکاس نیوزکروپ تجهیزات 40 هزار دلاری عکاسی خود را از دست داد. او می‌گوید: این اتفاق در 10 ثانیه و در روز روشن اتفاق افتاد زمانی که من می‌خواستم یک قهوه سفارش بدهم. در فیلمی که از این صحنه منتشر شده این عکاس از سوی چند فرد بومی محاصر می‌شود و ناگهان دوربینش به سرقت می‌رود. او ابراز امیدواری کرده دوربین 40هزار دلاری‌اش با کمک پلیس به او بازگردانده شود.
 مراقب دوربین‌ها باشید

 

*سه قلوهای المپیکی

3 خواهر اهل کشور استونی تبدیل به اولین 3 قلوی تاریخ رقابت های المپیک خواهند شد که در یک رشته با یکدیگر رقابت خواهند کرد. لیلا ، لینا و لیلی؛ 3 خواهری هستند که در رقابت های المپیک با عبور از حدنصاب مقرر مجوز حضور در المپیک ریو 2016 را به دست آورده اند. این 3 خواهر با ایجاد یک صفحه فیسبوک مشترک عکس ها و اخبار خود را در اختیار علاقمندان خود می گذارند. این سه از جالب ترین چهره های المپیک به شمار می آیند.
 سه قلوهای المپیکی

 

*مورد خاص خانم ابتهاج

ابتهاج محمد ورزشکار مسلمان و رنگین پوست آمریکایی اولین المپین محجبه تاریخ این کشور محسوب می شود. او پیش از آغاز رقابت ها و حالا مورد توجه عمیق رسانه های گروهی قرار داده است. او با چهره خندان و پوشیده اش یکی از مهمترین چهره های کاروان آمریکا محسوب می شود.
 خانم ابتهاج

 

 
*جوان ترین ورزشکار المپیک کیست؟

گائوریکا سینگ شناگر اهل نپال جوان ترین ورزشکار حاضر در رقابت های المپیک است. او به طور دقیق 13 سال و 255 روز سن دارد و از بازماندگان زلزله مهیب نپال محسوب می شود. او در رشته 100 متر کرال پشت در روز یکشنبه به میدان خواهد رفت.
 جوان ترین ورزشکار المپیک

 

*هزار جاسوس آمریکایی در ریو

ان بی نیوز امروز گزارش داد هزار جاسوس آمریکایی برای تامین امنیت ورزشکار ملی این کشور در ریو حضور دارند. ترکیب این نیروهای ویژه شامل آنالیست ها و نیروهای ویژه و البته سربازانی است که در مواقع لازم به کمک پلیس برزیل خواهند آمد.
 
 

* موج ادامه دار اعتراضات مردمی

مخالفان دولت موقت برزیل و حامیان دیلما روسف با تجمع در مناطق کوپا کابانا ( منطقه توریستی) و ماراکانا ( محل برگزاری افتتاحیه)، مانع ورود مشعل به محل افتتاحیه مسابقات شده و  موجب تاخیر در حرکت مشعل شده اند. درصورت ادامه اعتراضات احتمال تاخیر مراسم افتتاحیه که قرار است ٨ شب به وفت برزیل باشد، وجود دارد. مشعل المپیک باید حداکثر تا ٤ ساعت دیگر وارد ورزشگاه ماراکانا شود.
 

*حمایت از پناه جویان

دنی گلاور بازیگر مشهور سینما که قبلا در فیلم ماندلا نقش آفرینی کرده است، با انتشار این تصویر اعلام کرد حامل تیم پناه جویان المپیک ریو 2016 خواهد بود. او می گوید: «پناه جویان حاضر در ریو بذر امید را در سراسر جهان می پراکندند.»
 دنی گلاور

 

 
*اولین رکورد شکسته شد

این تیرانداز کره ای نام خود را در المپیک ریو 2016 جاودانه کرد. کیم وو جین تیرانداز کره ای اولین رکورد جهانی در رقابت های المپیک 2016 را شکست. او اولین تیراندازی است که در رشته خود رکورد 700 را در تاریخ ثبت کرد. تویتتر رسمی بازی ها با این عکس به استقبال درخشش این ورزشکار کره ای رفته است.
 اولین رکورد شکسته شد

 
 

* لباس رافائل نادال در مراسم افتتاحیه

رافائل نادال قهرمان مشهور تنیس جهان از اسپانیا با این لباس در مراسم افتتاحیه المپیک ریو 2016 حضور خواهد یافت. شماره یک سابق تنیس جهان پرچم دار کاروان اسپانیا در مراسم افتتاحیه خواهد بود.
 رافائل نادال

 
 

*پله مشعل المپیک را روشن نکرد

پله فوتبالیست بزرگ برزیل در مراسم افتتاحیه مشارکت نخواهد کرد. این خبری بود که از شایعات کمرنگ در مرکز خبری آغاز و به انتشار رسمی آن شد. او در خبری که از سوی کمیته برگزاری مسابقه منتشر شده اعلام کرد نمی تواند مشعل المپیک را در ورزشگاه ماراکانا روشن کند. علت انصراف پله مشکلات عضلانی عنوان شده است. حالا سوال اینجاست که چه کسی به جای پله مشعل المپیک را روشن خواهد کرد. همه به دنبال پاسخ این سوال از مسئولان مسابقات هستند.
 پله

 
 *کهن سال ترین مهمان ریو

یوش اوچیدا مربی افسانه ای جودو در المپیک ریو حاضر خواهد بود. او در المپیک 1964 توکیو سرمربی تیم جودوی آمریکا بوده است. اوچیدا در حال حاضر 96 سال سن دارد و کهنه سال ترین مهمان افتتاحیه المپیک است.
 یوش اوچیدا

  

* آب و هوای عالی در ریو

آب و هوای ریو برای مسابقات افتتاحیه المپیک عالی ارزیابی شده است. همه امیدوارند در این هوای عالی افتتاحیه بدون نقص و تماشایی در انتظار صدها و میلیون بیننده این رویداد بزرگ باشند.
 ریو
 
 

* ریو از فضا

این مطلب را با چند عکس زیبا به اتمام می‌رسانیم. تصویری که از فضا روی صفحه کاربری یک فضانورد آمریکایی قرار گرفته، جف ویلیامز که می‌گوید از آن بالا المپیک را زیرنظر خواهد داشت ...
 جف ویلیامز

منبع

varzesh3

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

مشعل المپیک به ریو رسید

پست بعدی

رژه کاروان ایران در افتتاحیه المپیک 2016

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری