عادت های جالب افراد خلاق برای افزایش بهره‌ وری

عادت‌های افراد موفق و خلاق، همواره مورد توجه مردم بوده است. برخی از این افراد موفق و خلاق برای افزایش بهره‌وری و خلاقیت خود، عادت‌های ویژه‌ای داشته‌اند که مخصوص آنها بوده و با استفاده از این عادات، ایده‌های مختلف را برای اجرا در ذهن خود به جریان می‌انداختند. در ادامه‌ی این مطلب دات بلاگ عادات خاص ۷ شخصیت معروف و خلاق را بررسی می‌کنیم.

حفظ خلاقیت و بهره‌وری و زندگی خلاقانه، امری ویژه است که تنها برخی افراد قادر به انجام آن هستند. افراد موفق در طول تاریخ، برای حفظ خلاقیت خود و به جریان انداختن ایده‌ها در ذهن، عادات مختلفی داشته‌اند که برخی از آنها عجیب و مختص این افراد است. در این مطلب، عادات خاص تعدادی از این افراد برجسته را بررسی می‌کنیم.

 

۷- مارسل پروست (Marcel Proust)

Marcel Proust

مارسل پروست بر خلاف عادت اکثر افراد موفق، تا دیروقت و تا ساعت ۴ بعد از ظهر می‌خوابیده است و پس از بیدار شدن و صرف شیرینی و قهوه، تا دیروقت به نوشتن مشغول می‌شده است.​

 

۶- اونوره دو بالزاک (Honoré de Balzac)

اونوره دو بالزاک، نویسنده‌ی فرانسوی، روزانه تا ۵۰ فنجان قهوه می‌خورده است. افراد مشهور دیگری مانند مارسل پروست، سر فرانسیس باکون و ژان پائول استارتر نیز مانند بالزاک به کافئین اعتیاد داشته‌اند.

 

 

۵- ایگور استراوینسکی (Igor Stravinsky)

ایگور استراوینسکی، موزیسین روسی، زمانی که نیاز به ایده‌های جدید و خلاقیت داشته، به صورت وارونه و روی سر خود می‌ایستاده است. به عقیده‌ی او این کار باعث می‌شده تا ذهنش خالی شود.

 

 ۴- سالوادور دالی (Salvador Dali)

Salvador Dali

سالوادور دالی، نقاش سورئالیست، عادت جالبی برای افزایش تمرکز داشته است. او در زمان‌هایی که نیاز به استراحت کوتاهی داشته، به مدت کمتر از یک ربع ثانیه چرت می‌زده است. دالی یک دسته‌کلید را در دست خود نگه می‌داشته و زمانی که خوابش شروع می‌شده، این دسته کلید از دست او می‌افتاده و او را بیدار می‌کرده است. دالی معتقد بوده این کار خلاقیت او را به مقدار زیادی افزایش می‌داده است.

 ​

۳- اندی وارهول (Andy Warhol)

اندی وارهول، هنرمندی که به عنوان یکی از پیشگامان پاپ آرت شناخته می‌شود، عادت جالبی داشته است. او لوازم زیادی مانند تمبر، سوغاتی، عکس و حتی مواد غذایی را داخل جعبه‌ای مقوایی در کنار میز کار خود نگه می‌داشته و بسیاری از این وسایل را در مجموعه‌ای از آثار خود که با نام Time Capsules شناخته می‌شوند، استفاده کرده است.

 

۲- پابلو پیکاسو (Pablo Picasso)

Pablo Picasso

این هنرمند مشهور، اکثر ایده‌های نقاشی‌هایش را از بیرون از استودیو و در بین مردم گرفته است. او اکثر ساعات روز را در مکان‌های عمومی محله‌ی مونتمارته پاریس مانند کافه‌ها و گالری‌ها می‌گذرانده و از اتفاقات و افراد این محل‌ها، ایده می‌گرفته است.​

 

 

۱- لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)

داوینچی همواره یک دفترچه به همراه داشت که همه چیز را در آن یادداشت می‌کرد. یادداشت‌هایی حاوی لطیفه، اتفاقات روز، اطلاعات مالی و حتی تئوری‌های آناتومی، پرواز و گیاه‌شناسی او نیز در این دفترچه وجود داشته‌اند.​

منبع

inc

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

شرکت ارتباطات زیرساخت از مرکز تماس مشتریان با شماره تماس سراسری چهار رقمی رونمایی کرد

پست بعدی

8 ترفند سلامتی برای وقتی که بیرون غذا می‌خورید

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری