همکاری تاریخی گوگل، فیسبوک و مایکروسافت در رابطه با هوش مصنوعی

در سال 2014، ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل تسلا و اسپیس اکس در مصاحبه ای اعلام کرده بود که به عقیده او هوش مصنوعی تهدیدی برای وجود بشر محسوب می شود. البته این گفته او را از شراکت در مدیریت یک موسسه تحقیقاتی غیرانتفاعی با تمرکز بر روی مبحث هوش مصنوعی باز نداشت، اما باعث شد مردم نسبت به این موضوع که ممکن است زمانی هوش ممصنوعی از کنترل بشر خارج شود، احساس نگرانی کنند. در ادامه با دات بلاگ همراه باشید.

اما اکنون 5 غول فناوری جهان یعنی گوگل، فیسبوک، مایکروسافت، آمازون و IBM همکاری را در رابطه با هوش مصنوعی ترتیب داده اند که هدف اصلی آن اختصاص داده شده به یافتن برجسته ترین و بهترین شیوه ها و تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی.
این گروه اعلام کردند که همه جوانب هوش مصنوعی را در تحقیقات خود بررسی می کنند و حتی مزایای بزرگ آن برای اجتماع و فرصت های پیش رو را پیش بینی خواهند کرد. اما از آنجایی که با هر فناوری جدیدی نگرانی و سردرگمی نیز پیرامون کاربری های آن وجود خواهد داشت قطعاً سعی آن ها بر این خواهد بود که که برروی چنین مسائل مهمی نیز کار کنند.
هدف اصلی این همکاری، پیشبرد هوش مصنوعی به سمتی است که تنها تاثیر مثبت آن بر روی جامعه دیده شود. علاوه بر این کمپانی های مذکور قصد دارند در خصوص استفاده از هوش مصنوعی در بخش هایی مانند بهداشت و درمان و حمل و نقل تحقیق کنند و منابع آموزشی مورد نیاز را نیز برای بحث پیرامون توسعه هوش مصنوعی فراهم کنند.
بد نیست بدانید که از سال 2011 تا کنون بیش از 7.5 میلیارد دلار برای استارتاپ های هوش مصنوعی سرمایه گذاری شده است و حال باید صبر کنیم و ببینیم همکاری غول های فناوری جهان در این زمینه به کجا ختم خواهد شد. 

منبع

techshot

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

اصول فروش و مذاکره (قسمت دوازدهم)

پست بعدی

علت انفجار گوشی های هوشمند چیست؟

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری