مایکروسافت حاضر بود برای خرید فیسبوک ۲۴ میلیارد دلار بپردازد

تا چند سال پیش شرکت‌های مختلف قصد داشتند شبکه‌ی اجتماعی «فیسبوک» (Facebook) را بخرند. یکی از این مشتریان هم مایکروسافت بود. 

حتی در آن زمان گفته شد که این خرید تا مراحل پایانی هم پیش رفته بود؛ اما بنا به دلایلی هرگز چنین اتفاقی نیفتاد و مایکروسافت هیچ وقت مالک فیسبوک نشد. به تازگی «استیو بالمر» (Steve Ballmer) مدیرعامل سابق مایکروسافت که اکنون مالک باشگاه بسکتبال L.A. Clippers است، در گفتگویی با سایت CNBC به فیسبوک اشاره کرد.
او در صحبت‌هایش گفت که مایکروسافت در سال ۲۰۱۰ حاضر بود که فیسبوک را با مبلغ ۲۴ میلیارد دلار خریداری کند. این اتفاق قبل از عرضه‌ی عمومی ۱۰۰ میلیارد دلاری سهام این شبکه‌ی اجتماعی بود. بالمر به این موضوع اشاره می‌کند که مایکروسافت به شکل جدی قصد خرید فیسبوک را داشت، اما مارک زاکربرگ پیشنهاد آن‌‌ها را رد کرد.
البته باید به این موضوع اشاره کنیم که مایکروسافت در حال حاضر ۱٫۶ درصد فیسبوک را در اختیار دارد. براساس اطلاعات منتشر شده ارزش بازار فیسبوک به ۳۷۹ میلیارد دلار می‌رسد که تقریبا ۱۶ برابر بیشتر از مبلغ پیشنهادی مایکروسافت است. همچنین در حال حاضر زاکر برگ به عنوان چهارمین فرد ثروتمند جهان به حساب می‌آید که ۵۶ میلیارد دلار پول دارد.

منبع

mspoweruser

پست قبلی

۱۵ نشانه برای اینکه بدانید حقوق دریافتی شما کمتر از ارزش کارتان است

پست بعدی

10 فناوری جدیدی که شما را شگفت زده خواهد کرد

در همین رابطه بخوانید :

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.