کاربرد اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان از شبکه‌ های اجتماعی بیشتر شده است

به تازگی مشخص شده که تعداد کاربران فعال اپلیکیشن‌‌های پیام‌رسان، بیشتر از تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه‌های اجتماعی تراز اول دنیا شده است.

کاربرد اپلیکیشن‌ های پیام‌ رسان از شبکه‌ های اجتماعی بیشتر شده است .
اپلیکیشن‌های پیام‌رسان زیادی برای موبایل‌ تولید شده‌اند و کاربران زیادی به استفاده از چنین سرویس‌هایی روی آورده‌اند. پیش‌ از اوج گرفتن این نوع اپلیکیشن‌ها، کاربران عموما از شبکه‌های اجتماعی بیشتر استفاده می‌کردند، اما به تازگی مشخص شده که تعداد کاربران فعال اپلیکیشن‌‌های پیام‌رسان، بیشتر از تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه‌های اجتماعی تراز اول دنیا شده است. 

کاربران برای گپ و گفتگو با دوستان خود از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بهره می‌برند و نیز از این طریق با شرکت‌های مورد نظرشان ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین با استفاده از این اپلیکیشن‌ها، کاربران محصولات جدید را مشاهده می‌کنند یا به تماشای کنسرت مورد علاقه خود می‌پردازند. با استفاده از اپلیکیشن‌ها، API ها و کارهایی که توسعه دهندگان اینگونه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان انجام داده‌اند، چنین سرویس‌هایی که هدف اصلی آن‌ها ارسال پیام‌های متنی، تصویری، ویدیویی و صوتی بین کاربران است، به اکوسیستم‌هایی گران قیمت مبدل شده‌اند.

اپلیکیشن‌های چت برخی ویژگی‌های متمایز خود را برای جذب کردن کاربرانشان به کسب و کارهای مختلف به رخ می‌کشند که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نرخ استفاده از آن‌ها، اندازه و تعداد کاربران اشاره کرد. بر این اساس آمارهای جدید نشان داده که مجموع تعداد کاربران ۴ اپلیکیشن برتر پیام‌رسان دنیا بیشتر از مجموع کاربران ۴ شبکه اجتماعی برتر است. علاوه بر این، میزان استفاده از پیام‌رسان‌ها آنقدر زیاد است که می‌توان آن‌ها را از پر استفاده‌ترین اپلیکیشن‌های موجود در جهان دانست. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که بیشتر کاربران چنین اپلیکیشن‌هایی را جوانان تشکیل می‌دهند که همین موضوع باعث شده تا این افراد به جمعیتی بالقوه و بسیار مهم برای شرکت‌ها و تبلیغ کنندگان مبدل شوند.

گزارشی جدید از وب‌سایت بیزنس اینسایدر خبر از تعداد اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بازار می‌دهد. همچنین در گزارش مورد اشاره، چگونگی تغییرات این اپلیکیشن‌ها مشخص شده و بررسی‌ها نشان می‌دهند که موقعیت بسیار خوبی در پیام‌رسان‌ها وجود دارد و مخاطبان این سرویس‌ها به صورت روزانه در حال افزایش هستند.


_اپلیکیشن‌های پیام‌رسان موبایلی بزرگ هستند. بزرگ‌ترین سرویس‌هایی که صدها میلیون کاربر فعال ماهانه دارند. با توجه به کاهش هزینه‌ها با استفاده از چنین سرویس‌هایی و نیز قابلیت اجرا در دستگاه‌های ارزان‌قیمت و همچنین بهبود قابلیت‌ها، همگی در رشد استفاده از چنین اپلیکیشن‌هایی موثر بوده‌اند.
_اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در واقع بیش‌تر از یک پیام‌رسان معمولی هستند. اولین گام انقلابی این‌گونه اپ‌ها، تمرکز بر رشد بوده و در فازهای بعدی، شرکت‌های توسعه دهنده آن‌ها روی تولید سرویس‌های دیگر تمرکز می‌کنند.
_اپلیکیشن‌های محبوب و پرطرفدار پیام‌رسان آسیایی نظیر وی‌چت، کاکوتاک و لاین همگی راه‌هایی برای جذب و نگه داشتن کاربران دارند. این شرکت‌ها استراتژی‌های بسیار موفقی را برای گسترش سرویس‌های خود و نیز همه‌گیر کردن آن بکار گرفته‌اند.
_شرکت‌های رسانه‌ای و نیز بازاریابان به دنبال سرمایه گذاری بیشتر و اختصاص زمان و منابع اضافه در شبکه‌های اجتماعینظیر فیسبوک و توییتر هستند تا در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان. این موضوع باعث شده تا شرکت‌های سازنده سرویس‌های پیام‌رسان، خدمات مخصوص به خود را ایجاد کرده و راه‌های بیشتر و بهتری را برای ارتباطات شرکت‌ها، تبلیغ کننده‌ها و نیز کاربران ارائه دهند.

جهت مشاهده نمونه کار شرکت دات نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. شماره تماس جهت مشاوره: 88430578-021
پست قبلی

استعلام قیمت طراحی سایت - طراحی نرم افزار سفارشی

پست بعدی

دانلود نقشه خطوط متروی تهران ۹۵

مقاله های بیشتر مطالب پیشین

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

انبارداری