وب سایت چیست؟

وب سایت اصطلاحا به مکانی در اینترنت گفته می شود که می تواند یک یا تعدادی صفحه داشته باشد. به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب سایت گفته می شود.

اطلاعات درون وب سایت ها می تواند شامل متن ، صدا ، تصویر و فیلم باشد که بنا به نحوه کارکرد وب سایت می تواند متفاوت باشد.
وب سایت ها اغلب شامل یک صفحه اصلی و صفحات دیگری از جمله صفحه درباره ما ، صفحه تماس با ما ، معرفی محصولات و ...می باشند.
صفحه ی وب سندی است که معمولاً به صورت HTML نوشته می‌شود و همواره با استفاده از پروتکل HTTP می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. پروتکل HTTP اطلاعات را از سرور به مرورگر وب کاربر منتقل می‌کند تا این اطلاعات برای کاربر نمایش داده شوند.
دسترسی به صفحات وب سایت ها از طریق یک ریشه مشترک (URL) Uniform Resource Locator  امکان‌پذیر است. 
 هر وب سایت حاوی یک دامنه ی اصلی (domain) و تعدادی دامنه ی فرعی (subdomain) می باشد. در مقاله های بعدی مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.
وب سایت ها می‌تواند نتیجه تلاش یک فرد یا یک گروه باشد که با هدف خاصی راه اندازی شده است. معمولا بنا به هدفی که برای وب سایت ترسیم شده است ، ساخت و پشتیبانی آن را به طراح سایت می سپارند.
دسترسی کاربران به صفحات وب سایت آزاد بوده ولی در برخی مواقع با تصمیمات صاحبان وب سایت ها ، برای دسترسی به اطلاعات باید حق اشتراک تهیه نمود.
وب سایت ها برای اهداف مختلفی طراحی می شوند که از جمله ی این اهداف:

  • اطلاع رسانی و اخبار داخلی یک ارگان
  • خبر رسانی سایت های خبری
  • تجارت الکترونیک
  • آموزشی 
  • و ...

در دنیایی که عصر ارتباطات نامیده می شود ، وب سایت ها مهمترین رسانه بعد از تلویزیون می باشند که با پیشرفت سریع کمپانی های طراحی سایت ، حتی وب سایت ها در سالهای اخیر برای بسیاری از مردم جهان تبدیل به رسانه اول شده اند. مردم دیگر مثل زمان های قدیم روزنامه و مجله نمی خرند و از طریق وب سایت ها، آنها را مطالعه می کنند. بسیاری افراد خریدهای خود را از طریق وب سایت ها انجام می شود. بسیاری مردم کتاب های مورد علاقه را از طریق وب سایت ها تهیه و مطالعه می کنند. امروزه حتی ما زحمت انجام بسیاری از سفر ها را به خود نمی دهیم و به این ارتباط مجازی از طریق اینگونه وب سایت ها بسنده می کنیم.

کلید واژه ها

وب سایت

انواع سایت

مقاله های بیشتر دات بلاگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
ماهم مثل شما از ایمیل های مزاحم ناراحتیم !!!
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای