قالب وب سایت چیست ؟ مزایا و معایب قالب های آماده و سفارشی

بطور کلی قالب یا همان template یا theme همان ظاهر وب سایت است. قالب نه تنها رنگ آمیزی سایت، بلکه طرح آن را نیز تعیین می کند. تعداد ستون ها، فونت نوشته ها، اندازه کلی وب سایت و نکات دیگر را کنترل می کند.

قالب آماده وب سایت چیست؟

قالب آماده وب سایت به سایت های طراحی شده ای گفته می شود که به صورت رایگان در اینترنت وجود دارد و برای استفاده از آنها کافی است عملیات نصب را در هاست خود انجام دهید تا قالب بر روی وب سایت شما نصب گردد. این قالب های آماده وب سایت می توانند بر پایه سیستم های مدیریت محتوای خاص نظیر جوملا، وردپرس و دروپال باشد و همچنین ممکن است به صورت استاتیک و تحت فایل های HTML طراحی شده باشد که در هر دو صورت کافی است مطالب خود را در وب سایت به جای مطالب نمونه بارگذاری نمایید. 

مزایای استفاده از قالب آماده وب سایت چیست؟

مزیت استفاده از قالب آماده وب سایت قیمت ارزان و زمان کم ایجاد سایت می باشد و در صورتی که توسط طراح وب سایت انجام گردد قابلیت انجام تغییرات، سفارشی سازی و همچنین گسترش و توسعه نیز وجود خواهد داشت. قالب های آماده وب سایت به مانند هر سایت دیگری که طراحی می شود می بایست امن سازی گردد و در صورتی که ایمن سازی نگردد و یا توسط افراد مبتدی وب سایت راه اندازی شود ممکن است در آینده دچار مشکلات امنیتی گردد. سایر موارد و مشکلاتی نیز که از بابت پشتیبانی نشدن و همچنین سئو و بهینه سازی وب سایت اعلام می شود آن است که این سیستم ها حتما می بایست توسط متخصصان با تجربه وب پیاده سازی گردند. در صورتی که این سیستم ها به صورت حرفه ای پیاده سازی شوند نه تنها کیفیت پایینی ندارند بلکه قابلیت ها و امکانات فراوانی در آنها معمولا وجود دارد.

برای مشاهده چند نمونه قالب آماده اینجا را کلیک نماید.

معایب استفاده از قالب آماده وب سایت چیست؟

استفاده از قالب آماده وب سایت ممکن است به برند سازی شما لطمه زند و بهتر است در صورتی که قصد برندینگ برای وب سایت خود داشته باشید قالب اختصاصی مطابق با نیاز شما برای شما طراحی گردد. بهتر است قالب وب سایت شما نمایانگر ایده های برند شما باشد و پیام های اختصاصی شما در قالب وب سایت شما دیده شود.

مزایای استفاده از طراحی قالب اختصاصی در طراحی سایت

 انعطاف و توسعه

معمولا مهمترین دلیلی که شرکت ها مایل به طراحی سایت اختصاصی برای خود هستند، بهره وری و توسعه نامحدود آن در آینده است. با استفاده از قالب های آماده مسلما محدودیتهایی را می پذیرید که در طراحی اختصاصی این محدودیت ها وجود ندارد. طراح سایت مطابق با سلیقه و نیاز شما وب سایت شما را طراحی کرده و آماده توسعه آن در آینده است.
اگر برنامه ای طولانی مدت جهت توسعه وب سایت خود ندارید، استفاده از قالبهای آماده می تواند به شما کمک نماید. ولی چنانچه برای توسعه وب سایت خود در آینده برنامه ریزی کرده اید و می خواهید وب سایتی حرفه ای با توجه به نیاز خود و کسب و کارتان ایجاد نمایید، می بایست از طراح سایت حرفه ای جهت انجام پروژه طراحی سایت خود استفاده نمایید.

سازگاری با برند

با استفاده از طراحی سایت اختصاصی می توانید با توجه به نوع کسب و کار خود، وب سایتی حرفه ای لایق برند خود داشته باشید.

نمایش خلاقیت

قالب های آماده عموما ظاهری یکپارچه دارند که نمی توان در آنها خلاقیتی ایجاد نمود. شما با طراحی سایت سفارشی و خلاق، می توانید تصویری بهتر و حرفه ای تر را به کاربران خود نشان دهید. با ایجاد طراحی خلاق بین خود و رقبایتان تفاوت ایجاد نمایید تا خدمات و محصولات شما از دید بازدیدکننده متمایز شوند.

تجربه کاربری مناسب

شما با طراحی سایت اختصاصی می توانید اطمینان یابید که وب سایت شما تجربه کاربری مناسبی را جهت ایجاد تعامل به کاربر القاء خواهد نمود.
اگر برای آینده وب سایت خود برنامه ریزی کردید و می خواهید وب سایت شما از هر نظر حرفه ای باشد توصیه می کنیم از تجربیات طراحان سایت استفاده نموده تا موفقیت وب سایت شما تضمین گردد.

مقاله های بیشتر دات بلاگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
ماهم مثل شما از ایمیل های مزاحم ناراحتیم !!!
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای