نکات مهم قبل از راه اندازی وب سایت - محتوا برای وب سایت

شاید در ابتدا با مشاهده عنوان این مقاله بگویید، چرا محتوا در بخش نکات مهم قبل از راه اندازی وب سایت آورده شده است؟ 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که محتوا مهمترین قسمت یک وب سایت است. جمله معروفی به نقل از بیل گیس وجود دارد که می گوید : "محتوا پادشاه است.". این یک جمله واقعا کلیدی است ولی در حال حاضر باید بگوییم :

محتوا پادشاه نیست، قلمرو است.


تصور اینکه یک وب سایت داشته باشید بدون هیچ محتوایی را از ذهن خارج کنید. حتی تصور اینکه یک وب سایت با مطالب بی کیفیت و کپی داشته باشید را هم از ذهن خارج کنید. البته شما با عنوان مدیر سایت هستید که تصمیم می گیرید طبق چه راهبردی حرکت کنید. شما می توانید یک وب سایت داشته باشید بدون اینکه تولید محتوایی انجام دهید. هیچ ایرادی وجود ندارد، فقط باید دور معرفی از طریق موتورهای جستجو را خط بکشید. وب سایت شما توسط گوگل به هیچ بازدیدکننده ای معرفی نمی شود و فقط آن دسته از کاربرانی که آدرس وب سایت شما را از خودتان یا کارت ویزیت و یا تراکت دیده اند به سایت شما سر خواهند زد و به احتمال بالای 90 درصد، بازدید کننده وب سایت شما نخواهند بود. به شما پیشنهاد می کنیم مطلب سئوی دات بلاگ را حتما مطالعه بفرمایید.

این مطلب را از دست ندهید: بهینه سازی سایت (SEO)

در صورتی که به اهمیت سرمایه گذاری بر روی محتوا پی برده اید، حتما باید برای آن طرح و برنامه ای داشته باشید. به این فکر کنید که مشتریان در وب سایت شما به دنبال چه چیزی هستند و شما چقدر می توانید با تولید محتوا به خواسته آن ها احترام بگذارید و اطلاعات مفیدی را در اختیار آن ها قرار دهید که این موضوع برای مخاطبان شما بسیار ارزشمند است و دیگر اینکه شما نیز این اطمینان را پیدا کنید که موتورهای جستجو گر بهترین جستجو را در وب سایت شما انجام می دهند. گوگل بر اساس یک منطق بسیار شفاف، این اطمینان را به کاربران خود که در گوگل به دنبال مطلبی هستند، می دهد که وب سایت هایی با مطالب با کیفیت را نشان دهد. هیچ وقت گوگل دوست ندارد در نتایج خود از وب سایت های بی کیفیت استفاده کند.
محتوا مهم ترین قسمت یک وب سایت است که در دراز مدت درآمد فوق العاده ای برای مدیر سایت بهمراه خواهد داشت. فقط طبق یک الگو و ریتم مشخص اقدام به تهیه و تولید محتوا نمایید. نگارش یک مطالب خوب در وب سایت، هنر است.
استفاده مناسب از تصاویر به پویایی و کیفیت محتوای شما کمک می کند. در برخی مواقع سرعت انتقال یک پیام توسط تصویر چندین برابر یک متن است. از متن، عکس، فیلم و ... در محتوای خود استفاده نمایید. یک وب سایت همانند یک رسانه تصویری است که تفاوت تصاویر خوب و حرفه ای با تصاویر بد نباید دست کم گرفته شود. بنابراین برای این کار شما باید از یک عکاس حرفه ای و یا گرافیک کار ماهر استفاده کنید.

 

بهتر است بدانیم: عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست و چه ویژگی هایی دارد

مقاله های بیشتر دات بلاگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
ماهم مثل شما از ایمیل های مزاحم ناراحتیم !!!
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

  • مبل
    مبل | 1396/12/14 | 15:04:33
    سلام و احترام خدمت مدیر وبسایت بنده از مطالب سایت شما لذت بردم و استفاده کردم تبریک میگم سایت خوبی طراحی کردید خواستم از زحماتتون تشکر کنم، باز هم مطالب وبسایت شمارو پیگیری و استفاده خواهم کرد
نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای