معرفی امپ Accelerated Mobile Page

با ورود اسمارت فون ها و نفوذ آنها بین کاربران اینترنت حساسیت برای نمایش سایت ها در این دستگاه ها بیشتر از قبل شده است

گوگل به عنوان موتور جستجوگری که سهم زیادی در جستجوهای کاربران و همچنین سیستم عامل اندروید که بر روی اسمارت فون ها وجود دارند پروژه‌ای را به عنوان  ‌Accelerated Mobile Page انتشار داد.

امپ برای CMS وردپرس

AMP به معنای طراحی صفحات سایت به صورتی است که در موبایل با سرعت بالا بارگذاری شوند زمانی که یک وب سایت  طراحی می شود طراحان سایت افکت ها و انیمیشن های زیادی را در قالب سایت قرار می دهند ولی نکته ای که وجود دارد این است که این سایت با چه دستگاهی مشاهده می شود اگر با کامپیوتر و پی سی سایت را مشاهده کنید جذابیت خیلی زیادی دارد ولی اگر همان سایت را با تلفن همراه نگاه کنید شاید دچار مشکل شوید و این افکت ها آزار دهنده است برای همین باید نسخه های متفاوتی طراحی شود تا در هر دستگاه کاربران احساس خوبی داشته باشند با توجه به آمار و ارقام ها و کاربرانی که با موبایل وب گردی می کنند آینده دنیای وب متعلق به موبایل های هوشمند است و در این بین سرعت لود سایت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

آمار و ارقام وب سایت

نرخ پرش Bounce rate

نرخ پرش عبارت است از درصدی از کاربران که بعد از مراجعه به سایت از گوگل بدون تعامل با سایت از آن خارج می شوند. با کمک AMP سرعت سایت افزایش می یابد و این موضوع باعث کاهش نرخ پرش کاربران از سایت می شود.
با توجه به اینکه موتورهای جستجو با کمک نرخ پرش درباره میزان ارتباط محتوای سایت و کلمه کلیدی جستجو شده تصمیم گیری می کنند می توان به اهمیت این موضوع در سئو سایت پی برد. باید توجه داشت اگر گوگل هنگام رتبه دهی به صفحات برای کلمه کلیدی کاربر از الگوریتم رنک برین Rank Brain  استفاده کنید میزان نرخ پرش تاثیر بسیار بیشتری بر روی رتبه سایت شما خواهند داشت. با AMP میزان توجه کاربران به مقالات سود بیشتر می شود.
در صورتی که می خواهید از استفاده کنید باید به سایت ampproject مراجعه کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز را از این سایت دریافت کنید.

آمار نمایش وب سایت

مقاله های بیشتر دات بلاگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
ماهم مثل شما از ایمیل های مزاحم ناراحتیم !!!
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای