اهمیت تحلیل در برنامه نویسی

شما علاقه مند به ایجاد پروژه برنامه نویسی هستید و می خواهید در این زمینه موفق باشید پس باید بدانید که در این زمینه باید کمر خود را بسته و خود را برای یادگیری مهارت های برنامه نویسی آماده کنید. 

تحلیل و ارزیابی اولین و مهمترین کار در انجام هر پروژه است که باید یاد بگیرید، زمانی که که یه پروژه مثلا طراحی وب سایت با امکانات رزرو صورت میگیره، سیستم باید قبل کد نویسی و استارت اولیه کار مورد تحلیل و بررسی قرار بگیره،

قبل از شروع هر پروژه در فضای وب نیاز به تحلیل انتخاب زبان برنامه نویسی، انتخاب سیستم مناسب، انتخاب مجری، برآورد هزینه و زمان پروژه، نوع برنامه نویسی و بسیاری از موارد دیگر است که تحلیل گر برنامه نویسی و تحلیل گر پروژه باید آنها را در نظر داشته باشد.

تحلیل و ارزیابی
پایه و اساس هر پروژه ایه به تحلیل بستگی داره و خطا در اون میتونه به کل پروژه و حتی زمان بندی و خروجی پروژه از دیدگاه کارفرما تاثیر گذار باشه، زمانی که یک تحلیل مناسب از پروژه وجود نداشته باشه، در وسط پروژه، ممکن هر لحظه، کاربرد پروژه عوض بشه که در این صورت پروژه به یک مسئله غیر قابل حل تبدیل خواهد شد و هیچوقت اتمام پذیر نخواهد شد.
بخش تحلیل پروژه یک کار بسیار سخت و زمان بری است که صرف انرژی زیادی رو میطلبه ولی اگه خوب انجام بشه و به صورت جامع و کامل به دست برنامه نویس برسه، برنامه نویس دیگه اصلا نیاز نیست وسط پروژه فکر بکنه و فقط دادهای تحلیل شده رو پیاده میکنه و کار بسیار بسیار سبک میشه.

اهمیت تحلیل در برنامه نویسی

مزیت های تحلیل پروژه قبل کد نویسی

داشتن یک نمای کلی از پروژه

صرفه جویی در زمان و هزینه به خصوص در امر کد نویسی

عدم تغییر پروژه در وسط کار و پیاده سازی

وظایف هر بخش تیم تولید کاملا مشخص می شود و هر کدام میدانند باید چه کاری را انجام دهند

خروجی پروژه دقیقا همان چیزی میشه که کارفرما میخواد

برطرف سازی خیلی دیگر مشکلاتی که قطعا در پروژه های خود با آنها سرو کله زده اید

سعی کنید تحلیل پروژه قبل پیاده سازی رو انجام بدید و عادت به تحلیل کنید، هر شرکتی پس از یک مدتی به این نتیجه می رسه که به یک تحلیلگر برای پروژه های خودش نیاز داره.

کلید واژه ها

برنامه نویسی

الگریتم

مقاله های بیشتر دات بلاگ

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...

نام :
 
وب سایت :
دیدگاه :
پست الکترونیک :
 
ماهم مثل شما از ایمیل های مزاحم ناراحتیم !!!
نشانی پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد.

نرم افزار کنترل موجودی لحظه ای